Home / مقالات / آرایشی بهداشتی / ۵ نکته مهم در انتخاب و خرید اتوی موی خوب

۵ نکته مهم در انتخاب و خرید اتوی موی خوب

 اتو مو یک ابزار برای آرایش مو می باشد و در مدل های مختلف و با قیمت های گوناگون به بازار عرضه می شود. تفاوت بین مدل های مختلف اتو مو در صفحه سرامیکی و یا آلومینیومی می باشد و همچنین به عرض صفحه که به صورت پهن، متوسط و باریک موجود می باشد. میزان حرارت تولیدی و نحوه تنظیم حرارت و صفحه نمایشگر، چند کاره بودن و … از جمله عواملی است که باعث تفاوت اتو مو ها با هم می شود.

اتو مو علاوه بر صاف کردن مو کاربرد های دیگر هم دارند، می توانید انتهای مو های خود را فر درشت بزنید. فقط کافی است مو های خود را دور اتو مو بپیچید و بعد اتو را به هم فشار دهید و بعد از چند لحظه، خواهید دید که مو های شما فر شده است.

انواع مدل اتو مو

با مطالعه این مطالب حتماً به راحتی برای خرید اتوی موی خوب تصمیم خواهید گرفت. در ادامه انواع اتو مو با کفی های متفاوت را برای شما توضیح خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

۱- اتو مو با کفی های معمولی:

کفی این مدل اتوها از جنس فلز ساخته شده اند. اکثر قابلیت تنظیم درجه حرارت ندارند و یا فقط قابلیت تنظیم درجه حرارت به صورت کم، زیاد و متوسط می باشد. این مدل برای افرادی که فقط گاهی اوقات از اتو مو استفاده می کنند و یا فقط بخشی از موهایشان را می خواهند صاف کنند، کاربرد دارد.

۲- اتو مو با کفی های سرامیک:

این مدل اتو مو دارای قابلیت های مختلفی هستند. مانند قابلیت تنظیم درجه حرارت. دارای قیمت های مطلوبی هستند. کیفیت سرامیک به کار رفته در این نوع اتوها متفاوت است. به خاطر جنس سرامیکی آن به موها کم تر آسیب می زند. سرامیک باعث می شود که حرارت را به طور یکنواخت پخش می کند و این باعث می شود از سوختگی مو جلوگیری شود. گرما را نیز به مدت طولانی تری حفظ می کند.

۳- اتو مو با کفی تورمالین:

این مدل اتو مو از نمونه های پر کاربرد نسبت به بقیه مدل ها می باشد. به آرامی گرم می شود و حرارت را مدت طولانی تری در خود نگه می دارد. موها را درخشان و براق نشان می دهد.

۴- اتو مو با کفی آیونیک:

این مدل نسبت به بقیه مدل ها گران تر است. برای انواع موها استفاده می شود. اگر موهای خشک دارید این مدل اتو گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. این مدل باعث می شود رطوبت موها بیش از حد از بین نرود. به همین دلیل از خشک شدن مو جلوگیری می کند.

۵- اتو مو با کفی  تیتانیومی

اتو هایی که صفحه تیتانیومی دارند بسیار سریع تر داغ می شوند و زودتر حرارت را انتقال می دهند. باید به اندازه کافی اتو را روی مو ها قرار دهید وگرنه موجب سوختن مو ها می شود.

۶- اتو مو با کفی کراتین

کراتین یکی از اجزای تشکیل دهنده تار مو می باشد. در اتو مو باعث نرمی و قوی ترن شدن مو می شود.

دو مدل دیگر اتو مو وجود دارد.

۱- اتوهای با صفحه بلند و باریک:

برای صاف کردن مو به کار می رود. می توانید برای حالت دادن به مو نیز از آن استفاده کنید که این کار نیاز به مقداری تمرین نیاز دارد.

۲- اتوهای با صفحه بلند و پهن:

این مدل اتو برای صاف کردن موهای بلند کاربرد دارد. موهایی که خیلی بلند هستن و حجم زیادی دارند باید از این اتو مو استفاده کنند. با مدل قبلی کار طولانی می شود و خسته کننده می باشد.

انتخاب اتو مو با توجه به جنس موها

موهای صاف و نازک:

اگر موهای صاف و نازکی دارید. مدل اتو مو با کفی سرامیک برای شما مناسب است. به دلیل انتقال حرارت و جلوگیری از الکتریسیته شدن مو می شود.

موهای فر

اگر موهای شما فر می باشد از اتویی استفاده کنید که قابلیت تنظیم حرارت را داشته باشد. از اتو موی با کفی تیتانیوم و تورمالین استفاده کنید.

موهای ضخیم و صاف

اگر دارای موهای ضخیم و مقداری حالت دار هستید. نسبت به موهای صاف نیاز به حرارت بیش تری دارید. از اتو با کفی پهن استفاده کنید. حتماً قابلیت تنظیم حرارت نیز داشته باشد.

موهای فر و ضخیم

موهای شما نیاز به حرارت بیش تری دارد باید از اتو مو با کفی پهن و با قابلیت یونیزاسیون استفاده کنید. تا از آسیب دیدن موهای شما در مقابل حرارت بالا جلوگیری کند.

امیدوارم مطالب بالا به شما در خرید اتوی موی خوب کمک کند.

درباره رایان کرامتی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *