Home / مقالات / آرایشی بهداشتی / ۵ نکته مهم در انتخاب ماشین اصلاح آقایان

۵ نکته مهم در انتخاب ماشین اصلاح آقایان

اصلاح صورت و  برداشتن و مرتب کردن مو های صورت از کارهای همیشگی آقایان است. باید بخشی از زمان خود را صرف اصلاح صورت کنند. در سال های گذشته از تیغ برای اصلاح صورت استفاده می کردند. اما با پیشرفت تکنولوژی و ورود ماشین های اصلاح به بازار، در حال حاضر اکثر آقایان از ماشین اصلاح استفاده می کنند. شاید تیغ از جمله وسایل پر طرفدار برای اصلاح صورت می باشد اما از جمله بهترین ابزار نمی تواند باشد. ماشین های اصلاح کاربرد های ویژه تری دارند و برای جلوگیری از آسیب به پوست مورد استفاده قرار می گیرند.

ماشین اصلاح آقایان

ماشین های اصلاح صورت در دو مدل به بازار عرضه می شوند، یک مدل تریمر و یک مدل شیور می باشند. تریمر قابلیت اصلاح از ته را ندارند و مدل شیور برای اصلاح از ته طراحی می شوند. مدل های متنوع از ریش تراش ها در بازار با قیمت های متفاوت عرضه می شوند. در این مقاله ما شما را با مدل های متنوع آشنا می کنیم.

راهنمایی های لازم جهت انتخاب ماشین اصلاح آقایان

ماشین اصلاح فویلی یا چرخشی؟

آقایانی که از تیغ و یا ریش تراش های قدیمی استفاده می کنند و اصلاً راضی نیستند و یا در انتخاب بین مدل های متنوع سردرگم هستند. با دقت این مقاله را مطالعه کنند.

اول باید بین ماشین اصلاح فویلی و چرخشی یکی را انتخاب کنند. در انتخاب خود دقت کنید، زیرا در صورت خرید یک ماشین اصلاح بی کیفیت هم پول خود را هدر داده اید و هم صورتی آراسته نخواهید داشت.

ماشین اصلاح چرخشی معمولاً دارای سه تیغ است. این ماشین اصلاح برای موهایی که سریع رشد می کنند و یا در جهت های مختلف رشد می کنند، مناسب است. ماشین اصلاح چرخشی برای افرادی که هر روز نمی خواهند اصلاح کنند مناسب است و موهای بلند را بهتر اصلاح می کند. کار با این نوع ریش تراش ساده است. وقتی ریش تراش روی صورت می کشید موها را از طریق سوراخ های تعبیه شده به سمت تیغ هدایت می کند.

این مدل ریش تراش برای اصلاح سریع بسیار مناسب است زیرا از زوایای متنوع می توان صورت را اصلاح کرد. اگر صورت شما گونه های برآمده دارد و یا چانه درشتی دارید. بهتر است ماشین اصلاح چرخشی را انتخاب کنید. این مدل ریش تراش برای صورت شما مناسب تر و سازگار تر خواهد بود. نکته: بهتر است هنگام اصلاح با ماشین اصلاح چرخشی دستگاه را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا نتیجه بهتری دریافت کنید.

انتخاب ماشین اصلاح فویلی

در ماشین اصلاح فویلی تیغه های ریش تراش زیر یک فویل قرار گرفته اند، و برعکس ریش تراش چرخشی، نمی چرخند بلکه حرکت رفت و برگشتی دارند. در این مدل ماشین اصلاح آقایان، مو ها از طریق سوراخ های تعبیه شده در فویل محافظ به سمت تیغ ها هدایت می شوند. به طور معمول چند تیغ در این مدل ریش تراش ها وجود دارد. در نمونه های چهار تیغ سرعت اصلاح بالا تر می رود. در ضمن فراموش نکنید باید ماشین اصلاح حرکت رفت و برگشتی داشته باشید نه چرخشی. اگر قصد دارید که ریش خود را کامل نزنید و یک خط ریش ایجاد کنید، این مدل ریش تراش انتخاب مناسب تری خواهد بود.

 

معایب ریش تراش های چرخشی

ریش تراش چرخشی در مقابل ریش تراش فویلی برای پوست های حساس زیاد مناسب نیست. ریش تراش فویلی به دلیل اینکه تیغ ها با فویل محافظت می شوند پس آسیب کم تری به پوست می رساند.

اگر قصد اصلاح دقیق صورت را دارید و می خواهید خط ریش بگذارید، این مدل ماشین اصلاح چرخشی زیاد مناسب نیست.

 

معایب ریش تراش های فویلی

این نوع ریش تراش برای ایجاد خط ریش مناسب است و با این ماشین اصلاح هر مدل ریشی که می خواهید می توانید بگذارید.

برداشت مو هایی که در پستی و بلندی های صورت است با این ریش تراش امکان پذیر نیست و یا به سختی انجام می گیرد.

درباره رایان کرامتی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *