Home / مقالات / ۳ نکته مهم در انتخاب کرم دور چشم مناسب

۳ نکته مهم در انتخاب کرم دور چشم مناسب

در این مقاله نکات مهم در انتخاب کرم دور چشم مناسب بیان می شود و به شما در انتخاب کرم دور چشم خوب کمک می کند. پوست دور چشم ها بسیار حساس هستند و نیاز اساسی به مراقبت دارند. یک کرم خوب در حفظ زیبایی چشم بسیار موثر است. پوست اطراف چشم یکی از حساس ترین قسمت های بدن می باشد.

انتخاب کرم دور چشم مناسب

برای خرید کرم دور چشم باید به چه چیزی توجه کرد. باید حتماً در  مورد کرم دور چشم خوب دقت کنید. انواع مختلفی از کرم دور چشم به بازار عرضه شده است و این تنوع باعث سردرگمی می شود. اما با کمک نکات  مهم در انتخاب کرم دور چشم مناسب که ما برای شما در این مقاله بیان می کنیم، شما قادر به انتخاب کرم دور چشم مناسب خود خواهید بود.

 

ویژگی هایی یک کرم دور چشم خوب و مناسب

کرم را برای چه می خرید؟

باید هدف خود را از خرید کرم دور چشم مشخص کنید به طور مثال اگر دور چشمان شما چروک شده است پس باید کرم دور چشم ضد چروک بخرید. اگر دور چشم شما پف دارد باید کرم برطرف کننده پف دور چشم بخرید و اگر دور چشم شما سیاه است پس باید کرم روشن کننده دور چشم بخرید.

ویژگی های کرم دور چشم مناسب شما چیست؟

وقتی می خواهید برای یک کرم دور چشم هزینه کنید پس باید بدانید مواد اولیه آن چیست. پس به برچسب کرم دقت کنید. مثلا یک کرم ضد چروک دور چشم باید حاوی رتینوئید، کافئین، آلفا هیدروکسی اسید، انزیم و ویتامین c باشد. کرمی که برای رفع سیاهی دور چشم می باشد باید دارای ویتامین k، هیدروکینون و کافئین یا عصاره چای سبز و یا رتینول باشد. پس به مواد اولیه آن خوب توجه کنید.

 

کرم برای شب یا روز؟

 

اول باید بدانید که چه زمان هایی از کرم خود باید استفاده کنید مثلا می خواهید در طول روز کرم بزنید و یا اینکه تنها شب ها از کرم دور چشم استفاده کنید و یا می خواهید در هر دو حالت استفاده کنید. به عنوان مثال بعضی افراد کرم ضد چروک روشن کننده ای می خواهند که زیر آرایش در طول روز نیز از آن استفاده کنند اگر شما هم به دنبال چنین کرمی هستید. در نظر داشته باشید که حتما باید در آن از مواد محافظت کننده در اشعه ماورای بنفش SPF وجود داشته باشد. البته اگر هم درون کرم شما موادی چون دی اکساید تیتانیوم یا زینک اکساید وجود داشته باشد خاصیت این را دارد که از پوست شما در مقابل آفتاب محافظت کند.

 

چه کرم هایی را نباید بخرید

پوست دور چشم بسیار حساس است و به راحتی تحریک می شود و ممکن است ملتهب شود. پس باید به آن توجه کنید. کرمی را بخرید که حاوی هیچ گونه اسانسی نباشد. Ph آن نیز نزدیک به پوست و اشک چشم باشد. حاوی هیچ گونه موادی مانند الکل و منتول نباشد. این موارد موجب التهاب پوست می شوند. کرم هایی که بسته بندی تیوپی دارند خریداری کنید. کرم هایی که بسته بندی شیشه ای دارند چون درب آن ها بزرگ است. پس هوای بیش تری به داخل بسته جریان پیدا می کند و موجب پایین آمدن کیفیت کرم و رشد باکتری ها در کرم می شود.

 

انواع کرم دور چشم

زیاد به دنبال کرم های دور چشم گران قیمت نباشید، به همین دلیل اول از همه انتخاب های خود را محدود کنید و بعد بین آن ها با کیفیت ترین و مناسب ترین قیمت را بخرید و اگر دیدید بعد از چند هفته فایده چندانی نداشت، بتوانید یک دیگر جایگزین کنید. این باعث می شود شما پول زیادی را صرف خرید محصول نکرده باشید و به راحتی می توانید کرمی دیگر را جایگزین کنید. در نظر داشته باشید که همیشه قیمت بالا نشانه کیفیت یک محصول نیست. گاهی مارک های تجاری تنها به دلیل نام برند خود از شما پول زیادی می گیرند. انجمن متخصصان پوست ایالات متحده در گزارشی بیان کرده است که حتی محصولات ارزان قیمت هم می توانند کیفیت خوبی داشته باشند و موثر عمل کنند.

چگونه کرم دور چشم را استفاده کنیم؟

تکنیک های کرم دور چشم، باید اول از گوشه داخلی چشم های خود شروع کنید و سپس به سمت بیرون حرکت کنید و یا اینکه ازگوشه بیرونی چشم ها شروع کنید و به سمت داخل حرکت کنید تا به بینی برسید. اما آیا می توانید از کرم برای روی پلک های خود نیز استفاده کنید؟ نه ضروری نیست، البته اگر اصرار دارید ضرری هم ندارد اما بهتر است فقط در طول شب بزنید چون وقتی در طول روز روی پلک ها کرم بزنید کرم با مواد آرایشی مخلوط می شود و ممکن است وارد چشم شما شود و مشکلاتی را به وجود بیاورد. البته بستگی به کرم مصرفی شما نیز دارد. بعضی از کرم ها را نباید اصلا روی پلک ها زد البته روی بعضی از کرم ها نوشته شده که می توان روی پلک استفاده کرد و یا خیر.

درباره رایان کرامتی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *