Home / مقالات / بررسی تخصصی محصولات / طب سنتی / همه چیز درباره خواص اسطوخودوس در درمان بیماری ها

همه چیز درباره خواص اسطوخودوس در درمان بیماری ها

درمان با طب سنتی

دسته ای از افراد فقط به سلامت جسمی خود توجه دارند، گروهی دیگر که یک قدم از دسته اول جلوترند به سلامت روحی و فکری خود نیز توجه دارند. حال برای این که بدانید چگونه هم سلامت جسم و هم سلامت روح و روان خود را حفظ کنید با ما همراه باشید، درمان با طب سنتی باعث می شود به طبع و مزاج یا اخلاط خود پی ببرید و با توجه به طبع خود داروی گیاهی و شیوه درمان طب سنتی، بیماری خود را معالجه کنید بدون این که داروی شیمیایی مصرف کنید. روزانه شاهد استفاده از درمان با طب سنتی در زندگی هستیم.

سودای مغز چیست؟

بهتر است اول در مورد سودای مغز و علائم آن اطلاعاتی به شما بدهیم و بدانید چه تأثیری بر بدن شما می گذارد. از آنجایی که مغز مرکز اصلی بدن و در واقع فرمانده است، پس علت اصلی بسیاری از بیماری ها مانند افسردگی و تشنج، اختلالات عصبی، ضعف اعصاب، فراموشی و اختلال در حافظه و … است؛ بنابراین این بیماری ها بیماری های دیگری را در پی دارد، در درمان با طب سنتی هم بیماری شما شناخته می شود و هم سریع‌ترین راه درمان را پیدا خواهید کرد.
در نگاه طب سنتی، جریان خون سرد و خشک باعث رسوب سودا در مغز می شود، سودا در فصل پاییز بیشتر است چون یک فصل سرد و خشک می باشد، پس پاییز هم یک سودایی است. خوب! چه افرادی سودای مغز دارند؟ اونایی که وقت غروب میگن یه حالی هستیم انگار دلهره و تشویش داریم، مدام در فکر و خیال هستیم و به دنبالش تپش قلب داریم، یا فراموش کار شده اند. افرادی که دچار کم خوابی اند و در پاها حالت گز گز و مور مور دارند، اگر دچار رخوت و بی حالی شده اید و روی پوست بدنتان لکه های تیره ایجاد شده، دچار سودای مغز شده اید. حالا باید چه کاری انجام بدهیم، چه چیزی استفاده کنیم تا از این بیماری رهایی یابیم؟ ما شما را با معجزه گر آشنا می کنیم.

معجون اسطوخودوس

اسطوخودوس یا جاروی مغز

اسطوخودوس یا اسطوقدوس با نام علمی Lavandula stoechas (لاواندولا) شناخته شده و از گونه نعناعیان است. گیاهی با گل های کوچک بسیار زیبا و به رنگ بنفش یا قرمز تیره و برگ های کرک مانند و بسیار معطر، است. این گیاه زیبا، دارای عطر قوی، بی نظیر و آرام بخش است. این گیاه آن‌ قدر خواص بی شماری دارد که یک معجزه در طب سنتی شناخته شده است. به جای مراجعه به پزشک و خوردن داروهای شیمیایی و همچنین آشکار شدن علائم دیگر و بهبود نیافتن، کافی است به خرید داروی گیاهی اسطوخودوس بپردازید و با مصرف چند گرم از این دارو سریع روند بهبودی بیماری خود را شاهد باشید. از این گیاه به صورت ضماد، عرق و شربت و دم نوش استفاده کرد. در درمان بیماری های زیادی از اسطوخودوس استفاده می شود. از جمله این بیماری ها:
اختلالات عصبی و تپش قلب: دم کرده اسطوخودوس و مداومت در مصرف آن برای آرام کردن اعصاب و خوابی آرام مفید است.
سردرد و میگرن های عصبی: نوشیدن شربت اسطوخودوس بسیار مفید است، طرز تهیه شربت اسطوخودوس: ده گرم گل اسطوخودوس را در یک لیتر آب جوشانده و سپس بگذارید خنک شود و از صافی رد کنید و با عسل شیرین شود و میل کنید.
سرماخوردگی: دم کرده ۲۰ تا ۴۰ گرم گل اسطوخودوس و همچنین بخور و کمپرس با جوشانده ی سر شاخه های اسطوخودوس، بسیار نافع است. بهترین راه درمان، درمان با طب سنتی است.

پاک سازی سودای مغز

نقش اساسی در پاک سازی سودای مغز با گیاه بی نظیر.
پاک سازی سودای مغز با مداومت در نوشیدن دم کرده اسطوخودوس، امکان پذیر است و تمامی علائم آزار دهنده ناشی از سودای مغز که در بالا بیان کردیم را به طور کل از بین می برد. در نظر داشته باشید که طبع مغز سرد و تر است و اگر رژیم غذایی مناسبی نداشته باشیم باعث ایجاد سودای مغز می شود و در پی آن بیماری های بیشتری به وجود می آورد. ریشه اصلی افسردگی نیز علاوه بر رژیم غذایی نادرست، همین سودای مغز است که خلط بد تولید کرده و این خلط در خون رسوب می کند. مصرف اسطوخودوس به دلیل داشتن طبع گرم خلط سودای مغز را به طرف بیرون به حرکت در می آورد و خوردن عرق اسطوخودوس در روز بر روی مغز تأثیر مثبت دارد و خوردن آن در شب بر روی کبد تأثیر دارد، می دانید که کبد یک عضو خون ساز و تصفیه کننده خون است و مانند یک فیلتر تصفیه عمل می کند.

تقویت حافظه با اسطوخودوس

قطعاً هر فردی با خرید داروی گیاهی اسطوخودوس، متوجه خواص بی پایان آن شده است. اگر ترس و دلهره از فراموشی در سن بالا و دوران میان‌سالی و پیری دارید و نگران این هستید که دچار بیماری آلزایمر نشوید. پس بهتر است از همین حالا به فکر باشید و با مداومت در خوردن شربت، عرق و یا دم کرده اسطوخودوس به این دلهره و ترس پایان دهید، خوردن اسطوخودوس همراه با عسل ذهن را تقویت می کند. با خرید داروی گیاهی اسطوخودوس، تقویت حافظه خود را به آن بسپارید.

درباره رایان کرامتی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *