Home / مقالات / بررسی تخصصی محصولات / طب سنتی / روش استفاده از موبر طبیعی(نوره یا واجبی) و فواید آن

روش استفاده از موبر طبیعی(نوره یا واجبی) و فواید آن

  

پوست از مهم ترین عوامل زیبایی محسوب می شود و توجه به آن و داشتن یک پوست سفید و لطیف امروزه از دغدغه های بانوان می باشد. رفع موهای زائد بدن با روش های دیگر مثلاً استفاده از تیغ، پوست را تیره می کند و به مرور باعث رویش مو های زیر پوستی می شود و باعث التهاب پوست می شود. با مطالعه مقاله زیر با روش استفاده از موبر طبیعی(نوره یا واجبی) و فواید آن آشنا شوید. قطعاً بعد از مطالعه این مقاله روش های مو زدائی دیگر را کنار خواهید گذاشت و از موبر طبیعی ( نوره یا واجبی ) استفاده خواهید کرد.

اگر می خواهید از شر موهای زائد بدنتان خلاص شوید یک راه را به شما توصیه می کنیم و آن استفاده از پودر مو بر است. پودر مو بر یا واجبی و یا نوره، پودری است که برای از بین بردن موهای زائد استفاده  می شود. یکی از مواد تشکیل دهنده پودر مو بر آهک است به همین دلیل بعد از استفاده پوست شما سفید می شود. راه های زیادی است که برای رهایی از مو های زائد بدن استفاده می شود که هر کدام مشکلات خودش را دارد؛ اما پودر موبر یک مو بر طبیعی است و استفاده از آن بسیار ساده است و در عرض ۵ دقیقه به راحتی تمام موهای زائد بدن تان را جدا می کند. موبر طبیعی(نوره یا واجبی) فواید زیادی دارد. در ادامه مطلب با فواید آن آشنا خواهید شد:

 

فواید موبر طبیعی(نوره یا واجبی)

پودر موبر به دلیل طبیعی بودن آن خاصیت ضد عفونی و تمیز کننده دارد. باید ذکر کنم که در گذشته در پودر موبر ها ماده ی آرسنیک وجود داشت اما اکنون در کارخانه های تولید موبر طبیعی(نوره یا واجبی) این ماده از موبر جدا شده است. مهم ترین فایده پودر موبر که دلیل اصلی استفاده آن می باشد خاصیت رفع موهای زائد می باشد. از پودر موبر طبیعی(نوره یا واجبی) به عنوان یک لایه بردار نیز استفاده می شود و باعث سفید شدن پوست می شود. افرادی که از پودر موبر طبیعی(نوره یا واجبی) حداقل برای یک بار استفاده کرده اند حتماً متوجه سفید تر شدن پوست خود شده اند. بعد از استفاده از موبر طبیعی(نوره یا واجبی) پوست شما لطافت خاصی دارد. خانم هایی که به روش های دیگر اقدام به رفع موی زائد می کنند دچار رویش موهای زیر پوستی می شوند که بعضی از موهای زیر پوستی باعث ایجاد عفونت می شوند و بسیار آزاردهنده خواهد بود. طب سنتی به این خانم ها توصیه می کند که از پودر موبر طبیعی(نوره یا واجبی) استفاده کنند. این موبر طبیعی(نوره یا واجبی) خاصیت آنتی باکتریال دارد و از ایجاد قارچ های پوستی جلوگیری می کند. در ضمن پودر موبر طبیعی(نوره یا واجبی) مانند گذشته بوی نامطبوع ندارد و بدون بو می باشد.

طرز استفاده صحیح از موبر طبیعی(نوره یا واجبی)

بعض از افراد به طرز صحیحی از موبر طبیعی(نوره یا واجبی)  استفاده نمی کنند به همین دلیل دچار سوختگی پوست می شوند. در هنگام استفاده از موبر طبیعی(نوره یا واجبی)  باید به چند نکته توجه کنید. روی هر بسته موبر طبیعی(نوره یا واجبی)  طریقه استفاده از آن نوشته شده است. طبق دستور روی بسته پودر را با آب ولرم مخلوط کنید. اول در نظر داشته باشید که باید پوست بدنتان خشک باشد و بعد پودر طبیعی(نوره یا واجبی) که با آب مخلوط شده نباید شل باشد که شر ببندد و نباید زیاد سفت باشد که با کاردک نتوان روی پوست کشید. توجه داشته باشید که حمام نباید سرد باشد و پودر طبیعی(نوره یا واجبی)  را وقتی روی پوست کشیدید نگذارید که خشک شود و  با آب خیش نگه دارید و بعد از گذشت حدوداً ۵ دقیقه با کاردک پودر را جمع کنید اگر موها از روی پوست جدا شد به پاک کردن موبر ادامه دهید، می توانید با یک لیف و یا کیسه نیز موبر را از روی پوست جدا کنید. بله به همین راحتی از شر موهای زائد خلاص شوید و پوستی شاداب و سفید و روشن داشته باشید. از پودر موبر طبیعی(نوره یا واجبی) برای تمامی قسمت های بدن می توانید استفاده کنید.

خرید مو بر گیاهی

برای خرید موبر گیاهی کافی است به فروشگاه های آنلاین مراجعه کنید و موبر طبیعی(نوره یا واجبی) در مارک های متفاوت قابل مشاهده است و شما می توانید هر کدام را که مدنظرتان است خرید کنید. خرید مو بر گیاهی به همین راحتی با کم ترین زمان و کم ترین قیمت نسبت به روش های دیگر امکان پذیر است.

درباره رایان کرامتی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *