Home / مقالات / آرایشی بهداشتی / راهنمای انتخاب بهترین کرم مرطوب کننده

راهنمای انتخاب بهترین کرم مرطوب کننده

  راهنمای انتخاب بهترین کرم مرطوب کننده را در این مقاله بخوانید. با مطالعه این مطالب به طور حتم شما می توانید بهترین مرطوب کننده را انتخاب و استفاده کنید.  برای داشتن پوستی لطیف و نرم داشتن یک کرم مرطوب کنند ها از مهم ترین کارها می باشد. وقتی قصد خرید یک مرطوب کننده خوب را برای پوست خود را دارید با انواع زیادی از مرطوب کننده ها مواجه می شوید که شما را سردرگم می کند. برند های زیادی در بازار وجود دارد که با رایحه های مختلفی ساخته شده اند.

اما اگر چند نکته ای که در ادامه برای شما بیان می شود را مطالعه کنید این کار برای شما آسان تر خواهد بود. هزینه ی کم تری هم خواهید پرداخت.

عملکرد کرم مرطوب کننده ی پوست

کرم مرطوب کننده پوست از مهم ترین محصولات مراقبت از پوست محسوب می  شوند. مخصوصاً برای پوست های خشک. مرطوب کننده پوست رطوبت را از لایه های زیرین پوست به لایه های بیرونی پوست می کشد و این باعث نرمی پوست می شود.

کرم مرطوب کننده پوست از مواد اولیه: وازلین، روغن معدنی، لانولین، دایمتیکون، گلیسیرین، پروپیلن گلیکول، پروتئین و ویتامین‌ها تهیه شده اند و همه ی مواد به جذب آب به لایه‌ی بیرونی پوست کمک می‌کنند. برخی از مرطوب کننده ها دارای آلفا هیدروکسی اسید (AHA) هستند که باعث می شود پوست مرده را لایه برداری کند. اگر پوست خیلی خشک دارید، AHA را انتخاب کنید.

مرطوب کننده پوست به صورت امولسیون مایع، پماد، و کرم در بازار وجود دارند. اولین و مهم ترین نکته در انتخاب کرم مرطوب کننده نوع پوست می باشد که پوست خشک، چرب، معمولی، حساس می باشد.  پوست خشک باید از مرطوب کننده که حاوی چربی است استفاده کرد. اگر پوست چربی دارید اما در شرایط آب و هوایی سرد و یا گرم دچار خشکی پوست می شوید پس لازم است از یک مرطوب کننده استفاده کنید. پوست معمولی دارید پس از کرم مرطوب کننده با چربی کم تر استفاده کنید.

مشخصات و راهنمای انتخاب بهترین کرم مرطوب کننده

 • رنگ و بوی خوش، ظاهر کاملاً یکنواخت داشت هباشد.
 • ایجاد حساسیت نکند و موجب آلودگی های میکروبی نشود.
 • دارای ویسکوزیته مناسب باشد.
 • قابلیت پاک شدن سریع را داشته باشد و پوست را چرب نکند که موجب جوش شود.
 • قابلیت جذب سریع داشته باشد.
 • رنگ پوست را کدر نکند.

توصیه های اساسی برای مرطوب کردن پوست

۱. زمان مناسب برای استفاده از کرم مرطوب کننده: باید بعد از حمام از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

۲. گران بودن همیشه نشانگر کیفیت نیست: به هیچ عنوان گول قیمت بالا را نخورید، زیرا بعضی محصولات به علت اینکه برند معروفی هستند پول بیش تری می گیرند اما از لحاظ ترکیبات با سایر محصولات تفاوتی ندارند.

۳. انتخاب درست : حتماً به نوع پوست خود توجه کنید، چرب است و یا خشک و یا پوست نازک و حساسی دارید، باید با توجه به پوست خود کرم مرطوب کننده را بخرید.

۴. کرم مرطوب کننده پوست دور چشم : اطراف چشم پوست نازک و حساسی وجود دارد که باید کرم مرطوب کننده مخصوص پوست دور چشم را بخرید.

۵. اول مرطوب کننده قبل خواب: اگر می خواهید صبح که از خواب بیدار می شوید پوست نرم و لطیفی داشته باشید پس قبل از خواب از کرم مرطوب کننده پوست استفاده کنید.

 1. اول صورت خود را بشویید: کرم مرطوب کننده را باید روی صورت نمناک خود بزنید تا رطوبت پوست را حفظ کند. پس قبل از استفاده صورت خود را بشویید و تا کاملاً خشک نشده است از مرطوب کننده استفاده کنید.
 2. هر روز از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. ما به دلیل اینکه هر روز پوست خود را می شوییم و مواد معدنی موجود در آب موجب خشکی پوست می شود. پس باید از مرطوب کننده هر روز استفاده کنیم.
 3. روغن زیتون: می توانید علاوه بر استفاده از یک کرم مرطوب کننده خوب از روغن زیتون نیز برای ماساژ پوست استفاده کنید.
 4. آقایان از قافله عقب نمانید: فقط خانم ها نیاز به استفاده از مرطوب کننده برای محافظت از پوست خود ندارند، بلکه آقایان نیز به استفاده از کرم مرطوب کننده نیاز دارند.
 5. تغذیه پوست: علاوه بر استفاده از مرطوب کننده پوست، باید رژیم غذایی خود را تغییر دهید و از غذا هایی با منبع پروتئین استفاده کنید.

درباره رایان کرامتی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *