Home / مقالات / بررسی تخصصی محصولات / طب سنتی / خواص روغن شحم گاو و طرز تهیه آن

خواص روغن شحم گاو و طرز تهیه آن

در این مقاله به شما بهترین و سالم ترین  روغن حیوانی را معرفی خواهیم کرد. روغن حیوانی با خواص بسیار زیاد و همچنین یک روغن طبیعی. در این مطلب به شما طرز تهیه روغن شحم گاو را آموزش خواهیم داد.

روغن شحم گاو خواص فراوانی دارد، از جمله این خواص کمک به درمان بیماری های قلب و عروق است مانند درمان فشار خون بالا، بازگشایی عروق بسته شده می باشد. جهت درمان بیماری های گوارشی مانند اسهال، درد معده و همچنین باعث آب کردن چربی زیر شکم می شود. باعث افزایش رشد استخوان ها به خصوص برای جوانان می شود و همچنین باعث تقویت عضلات می شود که برای ورزشکاران توصیه می شود. برای رفع عفونت بدن نیز بسیار مفید است. بسیار انرژی زا و تقویت کننده سیستم ایمنی بدن می باشد.

بازگشایی عروق با چربی گاو

تعجب نکنید بله امکان پذیر است. در طب سنتی اشاره شده است که روغن هایی که ما برای پخت غذا مصرف می کنیم علاوه بر اینکه هیچ فایده ای ندارند در بازگشایی عروق بسته شده نیز مؤثر نیستند اما روغن شحم گاو برای درمان بیماری های قلبی و عروقی و در بازگشایی عروق بسیار مؤثر می باشد و طب سنتی جایگزین کردن روغن شخم گاو را با روغن های دیگر بسیار توصیه می کنند.

آب کردن چربی زیر شکم با روغن

افرادی که چاق هستند و از چربی زیر شکم رنج می برند و حتی با ورزش هم قادر به آب کردن چربی زیر شکم نبوده اند، می توانند از روغن شحم گاو استفاده کنند. مصرف روغن شحم گاو  همراه با ورزش کردن بسیار در آب کردن چربی زیر شکم مؤثر می باشد.

 

عکس شحم طبیعی گاو

روغن شحم گاو بدون بو

قطعاً وقتی اسم روغن حیوانی را می شنوید، بوی تند روغن حیوانی برای شما یادآوری می شود. می دانید با خواص بسیار زیادی که دارد بوی آن باعث جلوگیری از مصرف روغن می شود و به خصوص کودکانمان که از بوی روغن حیوانی متنفر هستند. خال ما به کمک شما آمده ایم در این مقاله با دستور تهیه روغن شحم گاو بدون بو آشنا شوید. در این طرز تهیه روغن شحم گاو بدون بو خواهد بود و مصرف آن راحت تر است.

طرز تهیه روغن شحم گاو

روغن شحم گاو، از چربی های اطراف قلوه گاو به دست می آید این چربی بسیار نرم و لطیف بوده و به سرعت آب می شود و برای اینکه بر اثر حرارت نسوزد باید به مقداری از چربی هایی که از قسمت های دیگر بدن گاو به دست آمده مخلوط کنید و بر روی حرارت قرار دهید.

طرز تهیه روغن شحم گاو بدون بو

در طرز تهیه اول: یک روش تهیه روغن شحم گاو بدون بو می باشد. مقداری چربی گاو را با نمک و سرکه، چند عدد پیاز و سیب درختی، سیر، زردچوبه و هل بگذارید چند ساعت بماند و سپس آبکشی کنید و بعد از اینکه هیچ گونه آبی نداشت درون قابلمه ریخته و با حرارت ملایم بگذارید تا چربی آب شود و سپس با یک صافی روغن را از صافی بگذرانید و در یخچال نگه داری کنید.

طرز تهیه دوم: چربی گاو را با مقداری نمک و سرکه سیب بگذارید چند ساعتی خیس بخورد و سپس آبکشی کنید و بعد در یک قابلمه مسی بگذارید روی حرارت بسیار ملایم تا چربی کم کم آب شود. هر دقیقه یک‌بار روغن را هم بزنید. توجه داشته باشید که هر دقیقه یک‌بار روغن آب شده را در یک ظرف بریزید. توجه داشته باشید هر دقیقه یک‌بار که روغن را هم می زنید روغن به دست آمده را باید در یک ظرف جداگانه بریزید و با هم مخلوط نکنید. سپس روغن را از صافی بگذرانید و در یخچال نگه داری کنید. روغن نباید آب داشته باشد زیرا باعث کپک زدن روغن می شود. با این طرز تهیه شما روغن شحم گاو بدون بو خواهید داشت.

خرید روغن طبیعی

به جای اینکه روغن های صنعتی را بخرید و مصرف کنید و به مرور زمان دچار بیماری های ناشی از مصرف روغن های صنعتی شوید. در طب سنتی به شما پیشنهاد می کنیم که خرید روغن طبیعی را در دستور کار قرار دهید. می تواید با مراجعه به فروشگاه آنلاین به راحتی خرید روغن گیاهی را انجام دهید. قطعاً شما با خواص روغن طبیعی آشنا هستید و پیش از اینکه به فروشگاه بروید و وقت خود را صرف خرید روغن های صنعتی بدون هیچ فایده بکنید کافی است چند دقیقه از وقت خود را در خانه و با مراجعه به فروشگاه های آنلاین صرف خرید روغن طبیعی کنید، مطمئن باشید پشیمان نخواهید شد.

درباره رایان کرامتی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *