Home / آموزش / آشنایی با محصولات مراقبت از مو

آشنایی با محصولات مراقبت از مو

حتما اسم سرم مو، ماسک مو، ژل و موس مو رو شنیدین! شاید هم بعضی از این کلمات براتون غریبه باشه. این همه محصولات برای مراقبت از مو اومده، اما اینا چه فرقی با هم دارن؟

سرم مو
سرم های مو هدفشون ترمیم کردن موهای آسیب دیده و پیشگیری از موخوره هست، البته بعضی از اونا خاصیت براق کنندگی و حالت دهندگی هم دارن. این محصولات لایه محافظی روی مو ایجاد میکنن و از موها در برابر آسیب های محیطی محافظت میکنن.
سرم مو دو نوعه: کریستال و دو فاز. سرمهای کریستال، خاصیت آبرسانی دارن و برای موهایی که کمتر آسیب دیدن مناسبه. سرمهای دوفاز چربی محلول در آب هستن و بیشتر برای موهایی مناسبه که هم آب و هم چربی از دست دادن و خیلی خشک شدن. خشکی زیاد برای پوست و مو اصلا خوب نیست چون باعث شکنندگی و آسیب پذیری بالا میشه.

سرم مو مای
خرید سرم مو ضد وز MY

نحوه استفاده از سرم مو:
سرم مو باید بعد از حمام، روی موهای تمیز و نم دار استفاده بشه. به این صورت که اول مقداری از سرم به کف دست بمالید یا اسپری کنید، بعد موهاتونو با اون ماساژ بدین. بهتره مواظب باشین سرم با ریشه ی موهاتون تماس نداشته باشه چون ممکنه باعث شوره یا ریزش بشه.
* اگه قصد اتو کردن یا سشوار موها رو دارید، اول سرم مو بزنید بعد اتو یا سشوار کنید.

ماسک مو
ماسک های مو هم هدفشون ترمیم کردن موهای آسیب دیده است. با این تفاوت که درصد چربی بیشتری دارن. این محصولات شبیه کرم هستن و بسته بندی هاشون تیوبی یا کاسه ای هست.

ماسک محافظ مو
خرید ماسک محافظ مو MY

نحوه استفاده از ماسک مو:
ماسک مو باید در آخرین مرحله شستشوی موها، روی موهای تمیز و خیس استفاده بشه و به خاطر چربی بیشتری که داره باید بعد از استفاده، شسته بشه. مقداری از ماسک مو به کف دستتون بمالید و موهاتونو با اون ماساژ بدین. مواظب باشین با ریشه ی موهاتون تماس نداشته باشه چون ممکنه باعث شوره یا ریزش بشه.
* اگه موهاتونو دکلره کردین و ساقه ی موها خشک و ضعیف شده، پیشنهاد می کنیم حتما از ماسک مو استفاده کنید.

ژل مو
ژل مو هدفش فقط حالت دادن به موهاست و بعضی از اونا می تونه به اندازه ی تافت موها رو سفت و خشک کنه. بهتره خیلی کم از این محصولات استفاده کنید چون باعث آسیب پذیری و شکننده شدنِ موها میشه. برای اونایی که موهای خشکی دارن که اصلا توصیه نمیشه!

ژل مو بیول
خرید ژل حالت دهنده مو Biol

نحوه استفاده از ژل مو:
ژل مو باید روی موهای تمیز و بدون نم استفاده بشه. برای مصرف، یه مقدار ژل با نوک انگشت بردارید، به کف دستاتون بمالید طوری که یکنواخت روی دستتون پخش بشه بعد به موهاتون بمالید. حواستون باشه خیلی زیاد ژل نزنید چون شستن‌ش ممکنه سخت باشه!
* بهتره موقع شستن ژل مو، اول از نرم کننده استفاده کنید، بعد شامپو بزنید.

موس مو
موس مو هم مثل ژل، هدفش حالت دادن به موهاست، مواد تشکیل دهنده‌ش هم شبیه ژل مو هست. اما دو تا تفاوت داره: موس شکل کف مانندی داره و قدرت حالت دهندگی اون درجه بندی داره. مثلا موس با قدرت ۲، برای موهای حالت دار مناسب تره و موس با قدرت ۵ برای موهای لخت که حالت پذیری کمتری دارن مناسبه. اما باید حواستون باشه که هر چی قدرت بیشتر میشه، موها رو خشک تر و شکننده تر میکنه.

نحوه استفاده از موس مو:
موس مو باید بعد از حمام، روی موهای تمیز و نم دار استفاده بشه. به این صورت که اول مقداری از کف روی دستتون بزنید، بعد به موهاتون بزنید و حالت دلخواه بهش بدین.

هیچ وقت بدون آگاهی از خاصیت کالاها و بدون آگاهی از نیاز خودتون دست به خرید نزنید! همیشه کالای مناسب جنس موهاتون بخرید.

درباره شیرین کاظمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *