کرم مرطوب کننده 

نمایش 1 - 9 از 9 آیتم
نمایش 1 - 9 از 9 آیتم

اولین وسیله دفاعی انسان در برابر خشکی پوست بهره گیری از مواد مرطوب کننده می باشد. این مواد از کاهش رطوبت پوست جلوگیری نموده و گاهی حتی آب را به پوست اضافه می کنند. پوست مرطوب شفاف‌تر و شاداب‌تر به نظر می رسد و چین و چروک های آن هم کمتر به چشم می آید. نوشیدن آب زیاد هم از همین طریق به زیبایی پوست کمک می کند.

لوسیون ها و کرم‌های زیادی برای پوست خشک در بازار وجود دارد. بازاریابان و فروشندگان فهمیده اند که استفاده کردن از کلمات یا عبارات به ظاهر علمی می تواند باعث افزایش فروششان شود و به همین علت در تبلیغات خود، این گونه اصطلاحات را زیاد به کار می برند. به عنوان مثال در مورد مرطوب کننده ها معمولا عبارت " غیرحساسیت زا" استفاده می شود و به دلیل اینکه هیچ گونه استاندارد مشخصی در هیچ جای جهان برای این صفت وجود ندارد بنابراین می توان آن را برای محصولی به کار برد. در برخی موارد نیز ادعا می شود که محصول موردنظر، " کومدون" ایجاد نمی کند؛ بدین معنا که سبب ایجاد جوش نمی گردد اما این نیز چیز خاصی به ما نمی گوید چون تقریبا تمامی مرطوب کننده ها عناصری دارند که از ایجاد کومدون جلوگیری می کند. لیست ویتامین ها و آنتی اکسیدان های موجود در مرطوب کننده ها نیز گاهی بسیار بلند بالا و تعجب برانگیز است در حالی که در اغلب موارد وجود داشتن یا نداشتن این مواد در مرطوب کننده تفاوت خاصی ایجاد نمی کند چون مقادیری که استفاده می شود بسیار کمتر از آن است که تاثیرگذار باشد و در ضمن خود ویتامین ها نیز زمانی که در معرض نور و اکسیژن قرار بگیرند تجزیه و بی اثر خواهند شد.

کرم یا لوسیون؟

ترکیب اصلی لوسیون، آب می باشد و دقیقا به همین علت نسبت بهوازلین و کرم رقیق‌تر است. بنابراین استفاده از لوسیون برای پوست‌های چرب و خیلی چرب توصیه می‌شود. با توجه به غلظت نرم‌ کننده، محل و زمان استفاده از آن بر روی بدن دچار تغییر می شود؛ مثلا بهتر است روزها از نرم‌ کننده های رقیق‌ تر و شب ‌ها از غلیظ‌تر استفاده نمایید؛ ضمنا بهتر است نرم‌کننده‌های رقیق همچون لوسیون را برای صورت و نرم‌ کننده‌های غلیظ را برای بدن مورد استفاده قرار دهید.

توصیه می شود که نوع نرم کننده خود را در فصول گوناگون تغییر دهید؛ مثلا تابستان‌ها از مرطوب کننده‌های رقیق استفاده کرده و زمستان‌ها اطمینان حاصل نمایید که نرم‌کننده، لایه ضخیم‌تری از پوست شما را پوشش می دهد. بدین ترتیب در مقابل باد، برف و خشکی هوا از پوستتان محافظت خواهید کرد.

پوست خشک :

نرم‌کننده‌های غلیظ که دارای اسید هیالورونیک و دایمتیکون هستند آب‌رسانی پوست را بهبود می بخشند. گلوکل، گلیسیرین و پروتئین موجود در این گونه نرم‌کننده‌ها موجب جذب بالای آب، چربی و رطوبت به وسیله پوست‌های خشک می گردد.

پوست‌های حساس :

در صورتی که پوشت شما حساس می باشد توصیه می کنیم که از نرم‌کننده‌های بدون عطر و ضدحساسیت استفاده نمایید. متخصصان پوست توصیه کرده اند که در صورت داشتن پوستی حساس، از نرم‌کننده‌هایی استفاده شود که ترکیبات آنها پایین تر از 10 می باشد. ترکیبات پایین تر به معنی حساسیت کمتر در مقابله با پوستی حساس و شکننده است.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: