کپسول دیابت2 مشاهده عکس بزرگتر

کپسول دیابت2

جدید

22,000 تومان

کنترل و کاهش قند خون و عوارض آن

اشتراک این محصول در تلگرام تلگرام اشتراک این محصول در فیسبوک فیسبوک اشتراک این محصول در گوگل+ گوگل+

– پانکراس و انسولین دو غده در کنار یکدیگر می باشند. غده پانکراس به هضم غذا کمک کرده و غده انسولین وظیفه تولید انسولین را بر عهده دارد که مواد قندی را وارد سلول می نماید.

– مواد قندی خود بخود وارد سلول نمی شوند بلکه می بایست متحد شده و همراه انسولین وارد گردند.

– این غده در برخی افراد به طور مادر زادی از کار افتاده است. (در واقع نوعی معلولیت می باشد؛ همانطور که برخی افراد کرو لال متولد میشوند. ممکن است علل دیگری نیز وجود داشته باشد که دیابت نوع یک است و به صورت مادرزادی انسولین ترشح نمیکند)

– در نوع دو به تدریج غده انسولین از کار افتاده و دیگر انسولین تولید نخواهد کرد که دلیل اصلی آن روغن نامناسب می باشد. (البته علل ارثی و ژنتیکی نیز موثر است).

درمان دیابت در طب اسلامی

درمان های زیادی برای دیابت داریم.

سویق جو در درمان دیابت تاثیرگذار است.

در یکی از درمان عمومی که تمام افراد می توانند آن را به کار بگیرند می توان تخم شنبلیه را پودر نموده و با آب مخلوط کنید و به صورت کپسول درآورید. هر روز ۴ یا ۵ یا ۷ عدد مصرف نمایید تا قند خونتان تنظیم شود.

 

تعدادی از مهم ترین گیاهان دارویی با خواص کاهش دهندگی قند خون که گزارش های آزمایشگاهی و بالینی معتبر مبنی بر موثر بودن آنها وجود دارد:

۱) پیاز و سیر:

سیر از جمله گیاهانی است که استفاده از آن سابقه طولانی دارد. انسان ها خواص درمانی سیر را ۵ قرن پیش از میلاد مسیح (ع) دریافته بودند. این گیاه هزاران سال است که برای اهداف پزشکی استفاده می شود. سیرحداقل ۳ هزار سال است که در پزشکی چین کاربرد دارد. پیاز هم از دیگر گیاهان زراعی قدیمی می باشد که از هزاران سال پیش به عنوان یک طعم دهنده غذا و نیز دارو از آن استفاده می شود. ترکیبات فعال گوگردی نظیر آلیل پروپیل دی سولفید که در پیاز موجود است و اکسیدآلیل دی سولفید که سیر وجود دارد نقش موثری را در کاهش قندخون بازی می کنند. سیر و پیاز موجب بالا رفتن میزان انسولین در خون می شوند. هر چه میزان مصرف این مواد بیشتر باشد، کاهش قند خون نیز بیشتر خواهد بود. استفاده از قرص های سیر به میزان ۲۴۰۰ میلی گرم در طول روز برای ۳ ماه، موجب کاهش تدریجی قند خون خواهد شد.

۲) خیار تلخ:

این میوه به کدوی زگیل دار شباهت دارد و در مناظق گرمسیر نظیر آسیا، آمازون و آفریقای شرقی رشد می کند. همچنین در آمریکای جنوبی به عنوان دارو و غذا کشت می گردد. میوه تازه آن سبز رنگمی باشد و با رسیدن تبدیل به رنگ نارنجی زرد می شود. کل قسمت های این میوه به شدت تلخ است. میوه خیار تلخ دارای ماده ای شبیه به انسولین می باشد و مصرف ۶۰ گرم شیره آن در طول روز به کاهش قندخون منجر خواهد شد.

۳) شنبلیله:

گیاهی از گونه پروانه داران می باشد و به همین علت توانایی همزیستی با باکتری های تثبیت کننده ازت را داشته و قادر است قسمت اعظمی از نیتروژن مورد استفاده خود را تولید نماید. شنبلیله بومی ایران بوده و در اکثر نواحی کشورمان از جمله اصفهان، آذربایجان، خراسان، فارس، سمنان و دامغان به عنوان سبزی خوراکی کشت شده و مصرف می گردد. استفاده از ۱۵ الی ۵۰ گرم پودر دانه شنبلیله خیسانده در آب باعث کمتر شدن میزان قندخون ناشتا و پس از غذا می شود. پودر دانه شنبلیله ضمن کاهش دادن مختصر قندخون موجب کمتر شدن چربی های خون نیز می گردد.

۴) سیاه گیله:

در کشور ایران فقط یک گونه از قره قات وجود دارد که در مناطق جنگلی تالش و نواحی مرطوب رشد می کند و در زبان محلی به نام سیاه گیله شناخته می شود. سیاه گیله یا قره گیله برگ های نوک تیز و بیضوی با گل های سفید ریز و صورتی داشته و در اواخر تابستان، دانه های سیاه ارغوانی آن به منظور چیده شدن آماده می گردند. میوه آن را هم به صورت تازه و هم به صورت خشک شده می توان مصرف نمود یا در تهیه انواع دسرها و مرباها استفاده کرد. در طب سنتی از برگ های این گیاه در درمان دیابت استفاده می شود. اثرات ضد دیابت عصاره این گیاه که شبیه به اثر انسولین است، تا چندین هفته در بدن می ماند. ضمنا این گیاه دارویی در جلوگیری از عوارض طولانی مدت دیابت همچون عوارض قلبی عروقی،کلیوی، عصبی و چشمی تا اندازه ای موثر می باشد. عصاره آن به مقدار۸۰ الی ۱۶۰ میلی گرم ۳ بار در طول روز به بیماران مبتلا به دیابت توصیه می گردد.

۵) خار مریم:

خار مریم بومی منطقه مدیترانه می باشد. امروزه این گیاه در سراسر نقاط جهان از اروپا گرفته تا آسیا و از آفریقا گرفته تا آمریکای شمالی استفاده می شود. این گیاه تنومند به طور معمول در نواحی آفتابی و خشک رشد می کند. این گیاه دارویی باعث بالا رفتن حساسیت سلول ها به انسولین و همچنین کمتر شدن قندخون می شود. ماده موثر آن سیلی مارین است که استفاده از آن به مقدار ۲۰۰ میلی گرم ۳ بار در روز باعث کاهش مختصر قندخون ناشتا و همچنین هموگلوبین ای.وان.سی و چربی های خون می شود. فرآورده های مختلف این گیاه نیز از تخم های درون میوه تهیه می گردند.

    نقد محصول و امتیاز شما به این محصول

    برای کمک به دیگران کاربران در انتخاب،لطفا قبل از نوشتن نقد و نظر خود ، به این محصول امتیاز نیز بدهید.

بخش سوال و جواب درباره محصول :

محصولات مرتبط