شربت صفرابر مشاهده عکس بزرگتر

شربت صفرابر

جدید

24,500 تومان

کاهش حرارت کبد و بدن و رافع بیماری های صفراوی و کاهنده میل جنسی

اشتراک این محصول در تلگرام تلگرام اشتراک این محصول در فیسبوک فیسبوک اشتراک این محصول در گوگل+ گوگل+

تهیه و ساخت صفرا از جمله مهم ترین وظایف کبد می باشد. صفرا خواص بسیار زیادی دارد. زمانی که خون وارد کبد شد در آنجا دچار تغییر شده و بخشی از آن در کبد موجب تولید صفرا خواهد شد. این بدان معنا می باشد که در صورت عدم گردش خون سالم و منظم، کبد قادر نخواهد بود که به درستی صفرا ساخته و آن را وارد روده نماید.

کبد انسان در طول شبانه روز حدودا 2 کیلوگرم صفرا تولید می کند. این صفرا به کیسه وارد شده و سپس توسط مجرای ویژه به روده خواهد ریخت. در صورتی که کبد در تولید صفرا کند عمل کند آنگاه هضم غذاهای چرب دچار مشکل و اختال شده و ممکن است به یرقان منجر شود. در صورتی که کبد به اندازه کافی صفرا تولید کرده و وارد کیسه صفرا نماید اما صفرا در این کیسه حبس شده و قادر نباشد که وارد روده گردد در این حالت هم اختلالات هاضمه و یرقان ظاهر می شود. در واقع هم کبد باید به اندازه کافی و به طور صحیح صفرا ترشح نماید و هم کیسه صفرا می بایست صفراهای تولید شده را به سادگی وارد روده کرده و در صورتی که صفرا در کیسه صفرا تجمع کرده و راه خروج نداشته باشد آنگاه صفرای محبوس به داخل مجاری صفراوی پس زده شده و از ترشح صفرا جلوگیری می کند و در نتیجه کیسه از تولید صفرا باز خواهد ماند.

به منظور تسهیل در رفع سموم انباشته شده در کیسه صفرا می توان ازکمپرس های آب گرم از خارج و یاورزش های تنفسی ازداخل بهره گرفت. کمپرس های آب گرم را باید بر روی کبد قرار داد. همچنین زمانی که کیسه صفرا دچار درد شدید است نیز بایددو یا سه بار هر نیم ساعت به نیم ساعت این کار را تکرار کرد و همچنین می بایست روزی 4 الی 6 کیلوگرم انگور خورد. دقت کنی که انگور را خوب جویده و کاملا با بزاق دهان مخلوط کرده و فرو دهید . کبد خود ر نیزا فعال نگاه دارید . خوردن روغن زیتون هر صبح ناشتا به اندازهیک یا دو قاشق، مانند یک صفرا بر قوی عمل کرده و در نتیجه کبد احساس آرامش خواهد کرد. غوره در طبیعت، خشک و سرد بوده و عصاره آن از خود غوره سردتر است و برطرف کننده صفرا و حرارت بدن می باشد.

امام رضا (علیه السلام)درباره کاهش صفرا می فرمایند: هرشخصی قصد دارد صفرا را از بین ببرد باید چیزهای نرم و خنک بخورد، از ایستادن زیاد خودداری کند، به بدنش استراحت دهد و به کسی که دوستش دارد زیاد نگاه کند.

خودداری از خوردن مواد خوراکی و غذاهایی نظیر انواع سس‌ها، غذاهایی با ادویه زیاد،شکلات، مواد غذایی سرخ کردنی، غذاهای حاضری و فست‌فود جزو کاربردی‌ترین و ساده ترین شیوه ‌هایکنترل تولید صفرا می باشد که موجب بهبود یافتن علائم آلرژی می شود. امروزه بسیاری از پزشکان طب مدرن نیز این شیوه‌ها را به منظور پیشگیری از عود کردن حساسیت ها و کنترل آلرژی به بیماران خود توصیه می‌کنند. کنترل کردن مقدار مواد تولیدکننده صفرا در بدن و همچنین دفع صفرای اضافه از بدن با استفاده از شیوه‌های طبیعی و نیز تنظیم نمودن عملکرد و ساختار سیستم ایمنی بدن از جمله روش هایی می باشد که در درمان آلرژی موثر هستند. توجه داشته باشید که خلط صفرا طبع گرم داشته به همین علت به منظور متعادل کردن بدن جهت مقابله با چنین طبعی باید از مواد غذایی که طبع سرد دارند استفاده شود. خاکشی یک صفرابر قوی استه که در قالب یکسوپ جو و گشنیز و یک شربت ساده و به عنوان غذاهایی که مزاج سرد دارند به اینگروه از بیماران توصیه می شود. ضمن اینکه مصرفکاهو و نان‌های سبوس‌دار نیز بسیار توصیه شده است. بعضی از گیاهان دارویی دارای خاصیتمتعادل‌سازی و تنظیم‌کنندگی عملکرد سیستم ایمنی می باشند. این نوع از گیاهان به طور معمول طبع سرد داشته و می‌توانند نشانه های آلرژی را فروبنشانند. به عنوان مثال می‌توان به اسفرزه و گل ختمی اشاره کرد. استفاده از این گیاهان دارویی به صورت خوراکی و یا استعمال آنها به صورت موضعی می تواند در کاهش یافتن علائم آلرژی کاملا مفید واقع گردد.

شربت صفرا بر داروی بسیار مفیدی است که میزان صفرا در بدن را کاهش داده، غلبه صفرا را برطرف نموده و شدت و حدت صفرا را از بین می برد. صفرا گرم وخشک و تند و تیز بوده و غلبه صفرا بیشترین خلطی است که خودش را در بدن انسان نشان می‌دهد. صفرا به شکل بی‌خوابی و خواب صبح، گُرگرفتگی و عصبانیت شدید و همچنین به شکل زردی صورت خودش را نمایان می سازد.

طریقه مصرف : 2-4 قاشق غذاخوری در نصف لیوان آب جوش نیم ساعت قبل از صبحانه و شام / به مدت 4 هفته / به همراه کپسول صفرا بر نتایج بهتری حاصل می شود.

    نقد محصول و امتیاز شما به این محصول

    برای کمک به دیگران کاربران در انتخاب،لطفا قبل از نوشتن نقد و نظر خود ، به این محصول امتیاز نیز بدهید.

بخش سوال و جواب درباره محصول :

محصولات مرتبط